Bootfitting- indywidualne dopasowanie i modyfikacja butów narciarskich do indywidualnych potrzeb narciarza.


Nasza oferta skierowana do narciarzy, którzy poszukują komfortu i wygody, narciarzy którzy mają pewne deformacje stopy, haluksy, wysokie podbicie, wystające kości, wady stopy jak płaskostopie, dodatkowe kostki, zdeformowane stopy po urazach, nerwobóle wynikające z mocnego dopasowania buta, ostrogi piętowe i inne... a więc do większości z nas... bowiem każda stopa jest inna a prawidła w fabrykach produkujących buty narciarskie są zunifikowane... Proponujemy Państwu możliwość wykonania usługi odbarczania skorupy buta narciarskiego, polegające na korygowaniu miejsc uciskających stopę i tworzących bolesne miejsca. Osoby, którym zależy na najwyższym poziomie dopasowania butów na pewno docenią to co oferują wewnętrzne buty wtryskowe.


Wykonując buty wtryskowe zyskujemy zupełnie inny wymiar dopasowania butów narciarskich. Narciarz, który nie miał wcześniej styczności z takimi butami wewnętrznymi będzie zaskoczony w jakim stopniu but może być idealnie dopasowany a jednocześnie komfortowy. Oferujemy również usługi dla narciarzy chcących stunningować swojego buty pod kątem sportu, więc zmienić ich fleks, geometrię butów, zwiększyć ich twardość, zamontować boostera sfrezować zolę buta itp. oferujemy wymianę buta wewnętrznego na botka sznurowanego, lub modyfikację botka poprzez wtrysk pianki. Personalizacja butów narciarskich do stóp to zagadnienie szczególne. Właściwe dopasowanie butów daje przyjemność z uprawiania sportu i zapewnia stabilną postawę bez męczenia stóp i nadwyrężania kręgosłupa.

Wkładki Boot doc – to innowacyjna usługa dopasowywania i modelowania wkładek do butów narciarskich przy zastosowaniu nowoczesnych  urządzeń austriackiej firmy Boot Doc. Specjalistyczne usługi są przeznaczone dla narciarzy – niezależnie od stopnia zaawansowania jazdy na nartach – którzy chcą odczuwać komfort podczas jazdy, którym doskwierają dolegliwości stóp, wynikające z anatomicznych schorzeń oraz dla osób, które posiadają niestandardowe  kształty stóp.


Na pełny zakres nowoczesnych usług składają się:


  1. Skanowanie 3D stóp w celu dokonania pomiaru indywidualnych ich cech i parametrów. Proces skanowania przeprowadza urządzenie Boot Doc Scan Station, które przy pomocy zaawansowanej technologii dokonuje precyzyjnego pomiaru stopy i rozpoznaje jej ewentualne wady i kształt.

  2. Dobór istniejących na rynku butów narciarskich do indywidualnych parametrów stóp. Po zeskanowaniu stopy urządzenie Boot Doc Scan Station wskazuje modele butów poszczególnych producentów obuwia narciarskiego, które będą najlepiej odpowiadały indywidualnym parametrom stopy. Proces ten opiera się na analizie szczegółowych danych pochodzących od producentów butów narciarskich, które zapisane są w pamięci wewnętrznej urządzenia.

  3. Dopasowanie najbardziej odpowiedniego modelu wkładek do butów firmy Boot Doc do konkretnej stopy. Oprócz wskazania optymalnego modelu buta narciarskiego, Boot Doc Scan Station z szerokiego wachlarza specjalistycznych wkładek do butów narciarskich Boot Doc selekcjonuje i dobiera wkładkę najbardziej właściwą dla klienta.

  4. Modelowanie termo-formowalnych wkładek Boot Doc – przystosowanie ich kształtu do stóp klienta. Zamiast doboru wkładki najbardziej odpowiedniej, możliwe jest idealne dopasowanie wkładki buta narciarskiego do konkretnej stopy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu urządzenia Vacum, które po nagrzaniu się dokonuje plastycznego odwzorowania stopy, oraz dzięki specjalnym termo-formowalnym wkładkom, które nakłada się na zastygłą formę odwzorowanej stopy i następnie odpowiednio modeluje.

  5. Wymiana i formowanie buta wewnętrznego dopasowanego do kształtu łydek i stóp klienta. Proces formowania buta wewnętrznego opiera się na wtrysku specjalnego tworzywa do botka narciarskiego zapewniając idealne odwzorowanie kształtu stopy. Pełne indywidualne dopasowanie zapewnia szybkie przenoszenie impulsów skrętnych ze stopy na nartę.


Skarperty i opaski kompresyjne BOOT DOC - Skarpety kompresyjne zostały zaprojektowane tak, by uciskać mięśnie, zmniejszać ich wibracje oraz równomiernie rozprowadzać ciśnienie krwi w nogach, poprawiać ukrwienie. Dzięki temu mięśnie nie ulegają tak szybko zmęczeniu, ograniczone zostają skurcze mięśni, minimalizujemy też ryzyko powstawania tzw. zakwasów. Na temat skarpet kompresyjnych znajdziecie w internecie sporo badań robionych na potrzeby leczenia problemów z krążeniem,  żylaków, zakrzepicą żył głębokich.


Ponieważ skarpety uciskowe wykonane są głównie z tkanin syntetycznych takich jak polipropylen i poliamid, które posiadają właściwości oddychające - chronią przed przegrzaniem i znacząco wydłużają czas przez jaki stopy pozostają suche. Domieszka elastanu sprawia, że skarpety łatwiej się zakłada, a podczas uprawiania sportu pozostaję one na swoim miejscu i nie zwijają się.


Skarpety te używane są nie tylko w czasie treningów czy zawodów, ale także po długotrwałym wysiłku fizycznym w celu przyśpieszenia procesu regeneracji. Zaleca się ich noszenie przez okres 90-120 minut.


Kompresjoterapia jest znaną metodą profilaktyki i leczenia żylaków kończyn dolnych. Polega ona na noszeniu w odpowiedni sposób bandaży elastycznych, podkolanówek, rajstop czy pończoch stworzonych po to, aby wspomagać pracę żył i krążenie krwi w nogach. Wyroby kompresyjne charakteryzują się stopniowanym uciskiem, gdyż tylko wtedy ta metoda przynosi oczekiwane rezultaty. Najsilniejszy ucisk stosowany jest na stopie i ulega on zmniejszeniu w kierunku pachwiny, wspomagając odpływ krwi do serca i równocześnie napływ krwi bogatej w tlen do kończyn. Dzięki temu, że krew nie zalega w żyłach, a w tkankach nie gromadzi się chłonka, zmniejszeniu ulegają obrzęki i uczucie „ciężkich nóg”. Pierwsze wzmianki dotyczące stosowania opasek uciskowych pojawiły się już w pismach Hipokratesa, a rola kompresjoterapii pozostaje niepodważalna do dziś.

 

Boot fitting

ski-expert 2015

Arkadiusz Jędras mob. 601 40 89 50, e-mail: arek@skiexpert.pl

Firma   Serwis   Sklep   Boot fitting  Porady  Wyjazdy  Bieganie & rowery  Kontakt